Coder

ogimg
Unity

Özel oyun motoru olarak duyurulan ve piyasaya sürülen bir çapraz platform oyun motorudur. 2018 itibariyle, motor 25’ten fazla platformu destekleyecek şekilde genişletildi.

1
c#

C #, statik yazım, güçlü yazım, sözcüksel kapsamlı, zorunlu, bildirimsel, işlevsel, genel, nesne yönelimli ve bileşen yönelimli programlama disiplinlerini kapsayan genel amaçlı, çok paradigmalı bir programlama dilidir.

javaa
Java

Java, olabildiğince az uygulama bağımlılığına sahip olacak şekilde tasarlanmış, sınıf tabanlı, nesne yönelimli bir programlama dilidir.

python
Python

Python, yorumlanmış, yüksek seviyeli ve genel amaçlı bir programlama dilidir. Python’un tasarım felsefesi, kayda değer girinti kullanımıyla kod okunabilirliğini vurgular.

unplugged
Unplugged coding

Öğrencilerin bilgisayarda çalışmadığı derslere “fişi takılı değil” diyoruz. Öğrenciler genellikle kalem ve kağıtla veya fiziksel manipülatiflerle çalışırlar.

MIT App İnventerr
MIT App İnventer

MIT App Inventor, orijinal olarak Google tarafından sağlanan ve şu anda Massachusetts Institute of Technology tarafından sürdürülen bir web uygulaması entegre geliştirme ortamıdır.

smallbasicc
MS Small Basic

Microsoft Small Basic bir programlama dili, yorumlayıcı ve ilişkili IDE’dir. Microsoft’un basitleştirilmiş BASIC varyantı, Scratch gibi görsel programlama dillerini öğrenen öğrencilerin metin tabanlı programlamayı öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

kodu_gamelab
Kodu Game Lab

Kodu Game Lab, çocuklara temel programlama ilkelerini öğretmek için tasarlanmış bir 3B oyun geliştirme ortamıdır.

Scratch
Scratch

Scratch, kendi etkileşimli hikayelerinizi, oyunlarınızı ve animasyonlarınızı oluşturabileceğiniz ücretsiz bir programlama dili ve çevrimiçi topluluktur.